Magnetyczne etykiety na puszki

18 marca 2018 |

Dzisiaj podzielę się z wami pomysłem na to jak zrobić magnetyczne etykiety na metalowe puszki do przechowywania herbaty. Wcześniej każdą z moich puszek oznaczałam karteczką mocowaną przy pomocy taśmy klejącej. Herbaty piję dużo i lubię smakować nowe mieszanki. Z tego powodu co jakiś czas musiałam te karteczki odklejać i przyklejać na nowo. Nie było to zbyt wygodne, a klej zostawiał na puszkach nieestetyczne ślady. Po jakimś czasie wpadłam na pomysł by etykiety przymocować do magnetycznej taśmy samoprzylepnej.

Jak wykonać arkusz z etykietami?

Proces wykonania etykiet i potrzebne materiały opisałam w infografice, którą znajdziecie w dalszej części wpisu. Jeśli macie już puszki, to jedynym zakupem będzie taśma magnetyczna samoprzylepna. Różne jej rodzaje (np. do samodzielnego przycinania) i wielkości znajdziecie w sklepach internetowych lub papierniczych. Ja korzystałam z taśmy podzielonej na pojedyncze magnesy o wymiarach 3 na 2 cm.

Aby mieć co przyklejać na taśmę musimy wykonać papierowe etykiety. Ważne żeby rozmiar pojedynczej karteczki był taki sam jak wielkość naszego magnesu. Wtedy będzie to wyglądać estetycznie. Na moich etykietach znajdują się takie informacje jak: rodzaj, nazwa herbaty i sklepu w którym zakupiłam mieszankę. Etykiety, które widzicie na zdjęciach nie bez powodu mają różne kolory. Pokrywają się one ze ściągawką dotyczącą sposobu parzenia, którą zrobiłam dodatkowo. Jest to duże ułatwienie dla pozostałych domowników, którzy nie znają na pamięć temperatur, czy czasu parzenia. Informacje które się na niej znajdują celowo są napisane konkretnie, tak żeby herbata była zaparzona zawsze tak jak lubimy. Wtedy mąż nie może się wykręcić, że nie wie ile suszu wsypać do naszego dzbanka i na ile nastawić minutnik, kiedy wziął do ręki puszkę z zieloną etykietką.

Jak zrobić etykiety magnetyczne?

Tego dowiecie się z poniższej infografiki. Mam nadzieję że pomysł na etykiety się wam spodoba. Ja tymczasem idę zaparzyć ulubioną herbatę.