Inktober 2020 i Harry Potter – podsumowanie

2 listopada 2020 |

InkTober 2020 dobiegł końca. Poniżej druga część grafik, które udało mi się wykonać w październiku. Wcześniejsze prace można obejrzeć tutaj: https://waszapuchatosc.pl/2020/10/inktober-2020-w-swiecie-harrego-pottera/

Podczas tegorocznego InkTobera chciałam skupić się na ćwiczeniach i wypróbowaniu różnych styli ilustracji, innych od tego który preferuję. Nie było to dla mnie łatwe i musiałam poświęcić więcej czasu na każdy rysunek, dlatego w tym roku powstało tylko 12, a nie 31 grafik.

Nie wszystkie wykonane prace mi się podobają, ale jestem bardzo zadowolona z grafiki RADIO. Proste ćwiczenie ze światłocienia zakończyło się całkiem udaną i klimatyczną ilustracją. Pod koniec wyzwania, gdy zmieniłam styl na minimalistyczne czarno-białe rysunki, powstała też całkiem zabawna ilustracja do tematu HIDE.

Jak mogę podsumować miesiąc Inktoberowych ćwiczeń? Kilka interesujących rysunków, mnóstwo zabawy z wymyślaniem tematów prac i powrót do lubianych książek. Poszukiwanie opisów poszczególnych scen skończyło się ponownym przeczytaniem całych 3 tomów tej sentymentalnej dla mnie serii.


RODENT

TEETH

FANCY

BUDDY

HIDE

DISGUSTING

SLEEP